Güncel Haberler

Hırvatistan, Ukrayna’yı Bogdanovic ile Geçti

2022 FIBA EuroBasket‘de Milano’da oynana C grubu son maçında Hırvatistan, dişli rakibi Ukrayna‘yı 90-85 ile geçmeyi başardı.

Bu sonuçla Hırvatlar 2 ya da 3. sırada yer almayı garantilediler. Eğer İtalya kaybederse ikinci, kazanırsa ise 3. sırada yer alacaklar.

Hırvatistan’da Bojan Bogdanovic 27 sayı, 4-5 3sayı, 7 ribaund, 3 asist, 3 top çalma ile yıldızlaşırken, Dominik Mavra 13 sayı, 2 ribaund, 4 asit, Krunoslav Sİmon 11 sayı, 3-3 3sayı, 6 ribaund, 3 asist, Karlo Matkovic 10sayı, 6 ribaund ve Ivica Zubac 10 sayı, 8 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Ukrayna cephesinde ise Volodymyr Herun 21 sayı, 9-10 2sayı, 6 ribaund, Bogdan Bliznyuk 16 sayı, 8 ribaund, 4 asist, 3 top çalma, Svi Mykhailiuk 14 sayı, 3-6 3sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Issuf Sanon 11 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

İspanya’nın Yeni Yıldızı Brown, Altın Madalya Sonrası Açıklamalarda Bulundu

2022 FIBA EuroBasket final maçında Fransa’yı yenerek şampiyon olan İspanya, tarihinde dördüncü kez altın madalyanın sahibi oldu. Koç Scariolo’nun yönetimindeki bu yeni ve genç kadronun saha içi liderliğini yapan isim ise kuşkusuz Lorenzo Brown‘du. Yazın ilk döneminde Maccabi Tel Aviv ile imzalayan ve aynı zamanda İspanyol pasaportu alarak milli takıma ilk kez katılan tecrübeli oyuncu, turnuva boyunca sergilediği başarılı performansın yanı sıra final maçında da 14 sayı 11 asist ile double-double yaptı ve turnuvanın en iyi beşine de adını yazdırdı. Devşirilmesi büyük tartışmalara yol açan Brown, maçın ardından ailesiyle görüntülü konuşup şampiyonluğu kutladı. Brown, hak edilmiş mutlulukla beraber cümlelerine şu …