Güncel Haberler

Almanya, Formalite Maçında Macaristan’ı Farklı Yendi

2022 FIBA EuroBasket’de Köln’de oynanan ve Slovenya’nın Fransa’yı yenmesiyle bir formaliteye dönüşen B grubu son maçında Almanya konuk ettiği Macaristan‘ı 71-106 gibi farklı bir skorla yenmeyi başardı.

Bu sonuçla Almanya, grubu 2. sırada bitirdi ve Berlin’de ev sahipliği yapacağı son 16 eleme turunda Karadağ ile eşlemiş oldu. Macaristan ise zaten turnuvaya veda etmiş, bu maça formalite için çıkmıştı.

Almanya’da Christian Sengfelder 22 sayı, 4-7 3sayı, 5 ribaund ile en skorer isim olurken, Maodo Lo 21 sayı, 5-7 3sayı, 4 ribaund, Niels Giffey 19 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Andreas Obst 16 sayı, 2 asist ve Franz Wagner 15 sayı ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular. Yıldız isimler Schröder, Weiler-Babb ve Theis bu maçta dinlendirildi.

Macaristan cephesinde ise Zoltan Perl 15 sayı, 4 ribaund, 4 asist, Szilard Benke 13 sayı, 3-3 3sayı, Adam Somogyi 11 sayı ve David Vojvoda 10 sayı, 4 asist ile ayakta kalmaya çalışan isimler oldular. Hanga sakatlığı nedeniyle forma giymedi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Dünya Kupası: Almanya’nın 12 Kişilik Turnuva Kadrosu Açıklandı

2023 FIBA Dünya Kupası‘nın başlamasına henüz 2 hafta olmasına rağmen Almanya, diğer takımlara göre hızlı …