Güncel Haberler

Sırbistan, Yine Jokic ile Bu Kez Çekya Karşısında Kazandı

2022 FIBA EuroBasket‘de Prag’da oynanan D grubu 2. maçında Sırbistan, ev sahibi Çekya‘yı Jokic’in skorer performansı eşliğinde 68-81’lik skorla geçmeyi başardı.

Bu sonuçla Sırplar yollarına ikide iki ile devam ederken, Çekya ise 2. maçında da galibiyetle tanışamadı.

Sırbistan’da Nikola Jokic 18 sayı, 11 ribaund, 5 asist ile yıldızlaşırken, Vasilije Micic 13 sayı, 4 ribaund, 6 asist, Vanja Marinkovic 11 sayı ve Nikola Kalinic 10 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Çekya cephesinde ise Vit Krejci 13 sayı, 3 asist, Vojtech Hruban 13 sayı, 1-7 3sayı, 4 ribaund, 3 asist ve Martin Peterkan 11 sayı, 3 ribaund ile direnmeye çalışan isimler oldular. Satoransky dinlendirilirken, Jan Vesely ise 2 sayı, 6 ribaund ile katkı verebildi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Hazırlık Maçı: İtalya, 17 Farktan Dönerek Sırbistan’ı Devirdi!

Hazırlık Maçları kapsamında Yunanistan’da düzenlenen Acropolis Turnuvası’nda İtalya, güçlü rakibi Sırbistan karşısında 17 farktan geri …