Güncel Haberler

Kaptan Mahmutoğlu ve Takım Menajerimiz Güler, Gürcistan Maçına Kural Hatası İtirazı Yaptı

2022 FIBA EuroBasket‘de Tiflis’te oynana A grubu 3. maçında A Milli Takımımız, ev sahibi Gürcistan’a 2 uzatma sonunda 83-88’lik skorla kaybederek son çeyrekte yaşanan olaylar maalesef basketbolun önüne geçmişti.

Karşılaşmanın ardından statü gereği 15 dakika geçmeden hemen kaptan Melih Mahmutoğlu ve takım menajeri Muratcan Güler gerekli belgeyi imzalayarak kural hatası yapıldığı gerekçesiyle itirazda bulundular.

Furkan ve Sanadze arasında yaşan olaylar öncesinde faul nedeniyle oyun durmuştu ve saat 04:48’i gösteriyordu. Ancak iki oyuncu arasında olaylar yaşanırken masa saati akıtmış ve tam 22 saniye yemişti ki maça 04:26 ile başlandı. Haluk Yıldırım’ın uyarısına rağmen hakemler süreyi kontrol etmediler, bu şekilde maçı oynattılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Dünya Sıralaması: ABD Yeniden Zirvede ve Maalesef Türkiye İlk 20 Sıranın Dışında…

2023 Dünya Kupası’nın sona ermesinin ardından FIBA da Dünya Sıralaması’nı turnuvada alınan sonuçlara göre güncelledi. …