İDDİA: Utah, Mitchell İçin New York’dan Tarihe Geçecek Bir Paket İstedi!

NBA Batı ekiplerinden Utah Jazz‘ın yıldızı Donovan Mitchell için takas tekliflerine açık olduğunu belirtmesiyle beraber yıldız skorer hakkında her geçen gün farklı takas senaryoları konuşuluyor.

Ancak adının en çok birlikte anıldığı takım New York Knicks ki iddialara göre zaten Jazz ile Knicks yönetimi bir takas anlaşmasına varabilmek adına geçtiğimiz günlerde tekrar masaya oturmuşlardı. Bu masada Jazz’ın istediği takas paketinin ise tarihe geçecek oranda büyük olduğu gelen haberler arasında.

ABD basınında son çıkan haberlere göre Jazz, Mitchell karşılığında RJ Barrett ve en az 6 tane birinci tur draft hakkı istemiş! Ayrıca Knicks’in Randle’dan vazgeçmeyi kabul etmesine rağmen Jazz’ın onu pakete dahil etmek istemediği de belirtilmiş.

Dolayısyla her ne kadar Mitchell gibi önemli bir skoreri alacak olsanız da bu kadar fazla birinci tur hakkını vermek gerçekten çok ama çok büyük bir paket demek. Ama Knicks’in yıllardır kendisine bir franchise oyuncusu aradığını düşünürsek de bu tarz bir riske girmesi sürpriz olmaz ki Mitchell’ın onlara seviye atlatacağı da bir gerçek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.