Sırbistan Efsanelerinden Rebraca, Micic ile Teodosic’in Birlikte Oynayabileceğini Belirtti!

Sırbistan koçu Pesic’in kararıyla Milos Teodosic, 15 yılın ardından milli takım formasını giyemeyecek.

Sadece ülkede değil tüm Avrupa’da bu kararın yakınları sürerken ülke basketbolunun efsane isimlerinden Zeljko Rebraca da konu hakkındaki görüşlerini belirtti. Katıldığı TV programı Prva’da şu ifadeleri kullandı:

Sürpriz bir karardı. Teodosic 15 senedir milli takım forması giyiyor, takımın kaptanı. Garip. Kararın uygulanış şekli de biraz acemiceydi. Pesic’in kararı bu ve bu kararı vermeye hakkı da var.

Rebraca’yı rahatsız eden bir diğer konu da koç Pesic’in kararın gerekçesini açıklamak için bu kadar beklemesi olmuş:

Her şey anlaşıldı ve her şey çok mantıklıymış diyemiyorum. Arka planda ne olduğunu bilmiyorum. Açıklamaların belki takıma pozitif bir etkisi olmuştur. Eğer başarı gelmezse eleştiriler anında başlayacak. Teo konusunda iş biraz daha farklı işlemeliydi. Biraz daha hızlı olmalıydı, yedi gün boyunca bir sürü dedikodu çıktı.

Bildiğiniz üzere Pesic’in açıklamasında öne çıkan noktalar Teodosic’in rolüydü ve onun bir bench oyuncusu olmadığı, ana rotasyonda da ondan daha iyi seçeneklerin bulunmasıydı. Rebraca bu konuya da değindi:

Sürekli ilk 5 başlayan biri benchten geldiğinde illa aynı olmayacaktır. Eğer Teo kenardan gelmeye razıysa onu her zaman takımda görmek isterim.

Koçlar durumları farklı görüyor, sorumluluk devreye giriyor, kolay değil. Koç kararını verdi ki bunu yapmaya hakkı var, takımı en iyi o biliyor.

Kadromuz için çok önemli bir isim olan Bogdanovic oynayamıyor, Micic’in bu görevi tek başına taşıması zor olacak.

Eski NBA oyuncusu yine de koç Pesic’in arkasında durmayı tercih etti:

O, tarihimizin en iyi koçlarından biri, ona güvenmek zorundayız. Milli takım seviyesinde kibir ve ego olur, bu normal. Bu iş hiç kolay değil. Tam olarak ne olduğunu bilmiyoruz, belki de karar doğrudur.

Benim görüşüm ise uygulanış şeklinin acemice olduğu. Eğer benchten gelmeyi kabul ettiyse onu takımda görmek isterdim. Vasilije Micic ve Teodosic neden birlikte oynayamasın?

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.