Güncel Haberler

Hazırlık Maçı: Fransa, İtalya’yı Yüzledi!

EuroBasket hazırlıkları kapsamında madalya adaylarından Fransa, konuk ettiği dişli rakibi İtalya karşısında beklenenden çok daha dominant bir oyun sergileyerek sahadan 100-68’lik skorla galibiyet çıkarmayı başardı.

Fransa’da Elie Okobo 18 sayı, 4 asist ile öne çıkarken, Evan Fournier 13 sayı, 2 asist, Thomas Heurtel 13 sayı, 6 asist, Rudy Gobert 10 sayı, 6 ribaund ve Timothe Luwawu-Cabarrott 10 sayı, 4 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

İtalya cephesinde ise Nicolo Melli 13 sayı, 7 ribaund, Danilo Gallinari 11 sayı, Achille Polonara 9 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Tommaso Baldasso 8 sayı, 4 asist ile direnmeye çalışan isimler oldular.

Fransa, EuroBasket B grubunda Almanya, Macaristan, Slovenya, Litvanya, Bosna Hersek ile beraber ilk 4 sırada yer almaya çalışacak.

İtalya ise C grubunda Yunanistan, Estonya, Ukrayna, Büyük Britanya ve Hırvatistan ile mücadele ederek ilk 4 sırada yer kapmaya çalışacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Hazırlık Maçı: Tofaş, Bodrum Karşısında Hata Yapmadı

Hazırlık Maçları kapsamında Bursa’da düzenlene Cevat Soydaş Turnuvası’nın ev sahibi Tofaş, konuk ettiği Çağdaş Baodrum …