Hazırlık Maçı: Hırvatistan, Eksik Bulgaristan’ı Ezdi Geçti

EuroBasket’de mücadele edecek olan iki takımın Çekya’nın Pardubice kentinde oynadığı hazırlık maçında Hırvatistan, yıldızlarından yoksun Bulgaristan‘ı 68-98 gibi bir skorla ezdi geçti.

Hırvatistan’da Karlo Matkovic 16 sayı, 6 ribaund ile öne çıkarken, Toni Perkovic 15 sayı, 3 ribaund, 2 asist, Ivica Zubac 12 sayı, 2 ribaund, Dominik Mavra 10 sayı, 2 asist, Dario Saric 10 sayı, 4 ribaund, 2 asist ve Mario Hezonja 8 sayı, 8 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Vezenkov, Bost, Minchev ve Kostadinov’dan yoksun olan Bulgaristan cephesinde ise David Kravish 11 sayı, 2 ribaund, Ventsislav Petrov 11 sayı, Chavdar Kostov 9 sayı, 3 ribaund ve Ivan Alipiev 8 sayı, 11 ribaund, 2 asist ile direnmeye çalışan isimler oldular.

EuroBasket’de Hırvatistan, C grubunda Yunanistan, Estonya, Ukrayna, Büyük Britanya ve İtalya ile beraber ilk 4 sırada yer almaya çalışacak.

Bulgaristan ise A grubunda milli takımımızla beraber Karadağ, Gürcistani İspanya ve Belçika’yı geride bırakarak ilk 4 sırada kendisine yer bulmaya çalışacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.