Fransa’nın Yıldız Skoreri Fournier, EuroBasket Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Fransa Milli Takımı, her ne kadar Batum, De Colo, Wembanyama, Fall gibi önemli silahlarından yoksun olsa da 2022 FIBA EuroBasket‘in madalya favorilerinden biri konumunda.

Son olarak New York Knicks formasını terleten deneyelimli skorer Evan Fournier, özellikle De Colo’nun forma giyemeyeceği bu turnuvada koç Collet’nin en güvendiği isim olacak elbette.

Fransa kaynaklı L’Analyste’a açıklamalarda bulunan Fournier, EuroaBasket’te altın madalyayı hedeflediklerini söyledi:

Hedefimiz bariz şekilde EuroBasket’i şampiyon tamamlamak olacak. Kadro kalitemize baktığımızda önümüze yüksek hedefler koymamız gerektiğini düşünüyorum. Geçmişte bu kadrodaki oyuncularla iyi sonuçlar aldık, Fransa Milli Takımı’nı Avrupa’nın zirvesine taşımak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Turnuvada Luka Doncic, Nikola Jokic ve Giannis Antetokounmpo gibi NBA yıldızları da sahne alacaklar, bence bu harika bir şey. Bu durum EuroBasket’in tüm dünyada ilgiyle takip edilmesine yardımcı olacaktır. Bu çapta yıldızların da turnuvada oynayacak olmaları EuroBasket için harika bir reklam aracı. Şunu söyleyebilirim ki tarihin en çekişmeli EuroBasket’lerinden biri bizi bekliyor.

Tarihindeki ilk ve tek EuroBasket şampiyonluğunu 2013 yılında kazanan Fransa, 9 yıl aradan sonra yeniden altın madalyayı kazanabilmek için sahne alacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.