RESMİ: Türk Telekom’un Rakiplerinden Buducnost, BSL’nin MVP’sini Kaptı

Gelecek sezon 7DAYS EuroCup‘da temsilcimiz Türk Telekeom ile aynı grupta mücadele edecek olan Buducnost, kadrosunu BSL’nin MVP’si ile güçlendirdi.

Adriyatik Ligi temsilcisi geçen sezon Gaziantep forması ile ligimizin MVP’si seçilen Alpha Kaba ile 2 yıllık kontrat imzaladı.

2.08 metre boyunda olan 25 yaşındaki Fransız uzun, BSL’de çıktığı 31 maçta ortalama 31.3 dakika süre alırken 13.6 sayı, %61.5 2sayı, %46.0 s.atış, 10. 3 ribaund, 1.0 asist, 1.5 blok, 1.3 top çalma, 17.0 verimlilik puanı istatistikleriyle mücadele etmişti.

Bu sezon Gaziantep 19 galibiyete ulaşarak kulüp rekorunu kırdı ve normal sezonu 4. sırada bitirerek play-off’a ev sahibi avantajı ile girmedi, orada Daçka ile iyi mücadele etse de sonunu getiremedi ve elendi. Bu başarıları elde ederken de artık kulübün geleneği haline gelen “yıldız uzun yaratma” misyonunu da yerine getirmiş oldular. Jekiri ve Jaiteh’den sonra Alpha Kaba da cilalama ve parlatma fabrikasının yeni ürünü oldu. Bir uzun için en verimli olan 25-29 aralığında buraya gelen Fransız oyuncu koç Açık’ın sisteminde hem savunmada çember koruma görevinde hem de hücumda ikinci şans sayıları artı ikili oyun bitirişlerinde ligi domine etti adeta.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.