2022-23 FIBA Şampiyonlar Ligi Sezonu Temsilcilerimizin ve Rakiplerimizin Kadroları (Güncel)

FIBA Şampiyonlar Ligi ‘nde transfer dönemi hareketli bir şekilde devam ediyor.

Ben de artık temsilcilerimizin ve aynı grupta rakipleri olacak takımların güncel kadrolarını sizlerle toplu bir şekilde paylaşmanın zamanı geldi dedim. Öncelikle ufak hatırlatmalar yapalım:

  • Takımlar grup içerisinde isimlerine göre alfabetik şekilde sıralanmıştır.
  • Kadrolar sadece RESMİ açıklamalara göre güncellenmektedir.

İşte 2022-23 sezonunda ülkemizi temsil edecek kulüplerimizin ve onların gruplarında yer alan rakiplerin güncel kadroları:

– A Grubu –

Falco Szombathely (Macaristan)

PG: Stefan Peno, Petar Veraszto
SG: Raymond Cowels, Zoltan Perl
SF: Zach Brown, Benedek Kovacs
PF: Matt Tiby, Marko Krivacsevics
C: Akos Keller, Boris Barac
Koç: Miloš Konakov

SIG Strasbourg (Fransa)

PG: Deandre Lansdowne, Jayson Tchicamboud
SG: Marcus Keene, Jean Baptiste Maille, Lucas Beaufort
SF: Matt Mitchell, Stan Okoye
PF: Ike Udanoh, Leo Cavalliere
C: Bodian Massa, Simon Correa
Koç: Lassi Tuovi

UCAM Murcia (İspanya)

PG: Travis Trice, Tomas Bellas, Urban Klavzar
SG: Thad McFadden, Jordan Davis, David Jelinek
SF: James Anderson, Sadiel Rojas
PF: Ryan Luther, Nemanja Radovic
C: Artem Pustovyi, Jordan Sakho, Ilimane Diop
Koç: Sito Alonso

**Elemeden gelecek 1. takım (TOFAŞ olabilir)

Yarı Final 1: Tofas vs Leicester Riders/CSO Voluntari
Yarı Final 2: Fribourg Olympic vs TFT Skopje/NINERS Chemnitz

– B Grubu –

AEK (Yunanistan)

PG: Janis Strelnieks, Dimitris Flionis
SG: Kenny Williams, Antonis Koniaris
SF: Cameron McGriff
PF: Akil Mitchell, Nikos Persidis
C: Alexander Madsen
Koç: Ilias Kantzouris

Pınar Karşıyaka

PG: Jaylon Brown, Kenan Sipahi
SG: Errick McCollum, Thomas Akyazılı
SF: Skyler Flatten, Berkan Durmaz
PF: Vitto Brown, Mert Celep
C: Angel Delgado, Deniz Kılıçlı, Dusan Cantekin
Koç: Ufuk Sarıca

Telekom Baskets Bonn (Almanya)

PG: TJ Shorts, Zach Ensminger
SG: Sebastian Herrera, Jeremy Morgan, Karsten Tadda
SF: Collin Malcolm, Tyson Ward
PF: Finn Delany, Deane Williams
C: Leon Kratzer, Michael Kessens
Koç: Tuomas Iisalo

UNAHOTELS Reggio Emilia (İtalya)

PG: Kassius Robertson, Andrea Cinciarini
SG: Sacar Anim, Michele Vitali
SF: Mateusz Ponitka, Arturs Strautins
PF: Nate Reuvers, Osvaldas Olisevicius
C: Mikael Hopkins, Mouhamet Diouf
Koç: Massimiliano Menetti

– C Grubu –

Filou Oostende (Belçika)

PG: Breein Tyree, Dusan Djordjevic, Simon Buysse
SG: Keye Van der Vuurst, Salim Kediambiko
SF: Pierre-Antoine Gillet, Oliver Troisfontaines
PF: Tre’Shawn Thurman, Vrenz Bleijenbergh, Xander Pintelon
C: Haris Bratanovic, Servaas Buysschaert
Koç: Dario Gjergja

Galatasaray Nef

PG: Dee Bost, Yunus Emre Sonsırma, Sedat Karagülle
SG: Dylan Ennis , Göksenin Köksal, Sinan Sağlam
SF: Braian Angola, DeVaughn Akoon-Purcell, Muhaymin Mustafa
PF: Angelo Caloiaro, Sadık Emir Kabaca
C: Raymar Morgan, Jehyve Floyd, Mahir Ağva
Koç: Andreas Pistiolis

Hapoel Holon (İsrail)

PG: Joe Ragland, Niv Msgav
SG: CJ Harris, Frederic Bourdillon
SF: Shawn Dawson, Uriel Trocki
PF: Chris Johnson, Hayden Dalton
C: Marvin Jones, Kenny Kadji
Koç: Guy Goodes

Legia Varşova (Polonya)

PG: Ray McCallum, Lukasz Koszarek
SG: Devyn Marble, Travis Leslie
SF: Janis Berzins, Grzegorz Kaminski
PF: Grzegorz Kulka
C: Geoffrey Groselle, Darius Wyka
Koç: Wojciech Kaminski

– D Grubu –

Bahçeşehir Koleji

PG: Langston Hall, Kartal Özmızrak, Emin Gökalp
SG: Jamar Smith, Muhammed Baygül
SF: Jaka Blazic, Yiğit Arslan
PF: Vladimir Brodziansky, Berkay Candan, Hadi Özdemir
C: Jerry Boutsiele, Oğuz Savaş, Görkem Doğan
Koç: Erhan Ernak

Era Nymurk (Çekya)

PG: Kamau Stokes, Jakub Tuma
SG: Sterling Gibbs, Frantises Vana, Frantisek Rylich
SF: Lukáš Palyza
PF: Martin Kriz, Lubos Kovar
C: Petr Benda, Rapolas Ivanauskas
Koç: Roberts Stelmahers

Igokea M:Tel (Bosna Hersek)

PG: Bryant Crawford, Antabia Waller
SG: Kendrick Ray, Amsal Delalic
SF: Mario Nakic, Haris Delalic
PF: Nikola Tanaskovic, Stefan Djordjevic
C: DeShawn Stephens, Dusan Tanaskovic, Teodor Simic
Koç: Dragan Bajic

Surne Bilbao (İspanya)

PG: Ludde Hakanson, Nikola Radicevic
SG: Andrew Goudelock, Francis Alonso, Tomeu Rigo
SF: Xavi Rabaseda, Alex Reyes
PF: Denzel Andersson, Emir Sulajmanovic
C: Michale Kyser, Jeff Withey
Koç: Jaume Ponsarnau

-E Grubu-

Darüşşafaka

PG: Markel Starks, Can Korkmaz, Doruk Dora
SG: Doğuş Özdemiroğlu, Wayne McCullough, Sinan Güler
SF: Akwasi Yeboah, Canberk Kuş
PF: Ercan Osmani, Hakan Sayılı
C: Gabriel Olaseni, Ragıp Berke Atar
Koç: Selçuk Ernak

Hapoel Jarusalem (İsrail)

PG: Speedy Smith, Amith Gershon
SG: Khadeen Carrington, Noam Dovrat
SF: Levi Randolph, Oz Blayzer, Or Cornelius
PF: Mareks Mejeris, Sim-Sander Vene
C: Zach Hankins, Itay Segev, Gilad Levy
Koç: Aleksandar Dzikic

MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya)

PG: Markell Johnson, Ben Shungu, Jacob Patrick
SG: Ronnie Harrell, Jhonathan Dunn, Johannes Patrick
SF: Jeff Roberson, Nico Santana Mojica, Sebastian Hartmann
PF: Justin Johnson, Yorman Polas Bartolo, Emmanuel Ugbo
C: Eddy Edigin, Jonathan Baehre
Koç: Josh King

**Elemeden gelecek 4. takım

Yarı Final 1: Bakken Bears vs Swans Gmunden/Parnu Sadam
Yarı Final 2: Opava vs FMP Meridian/Rio Breogan

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.