Brooklyn’in, Durant İçin Boston’dan İstekleri Netleşti

Kevin Durant, geçtiğimiz günlerde Brooklyn Nets yönetiminden takasını istemiş ve basketbol dünyasındaki gündemin zirvesine yerleşmişti.

Tabi bu durum NBA’deki bir çok takımın da iştahını kabarttı. Nets ise süper yıldızına gösterilen bu yoğun ilgiye rağmen onu kolayca elden çıkarmak istemiyor.

Geçen sezon finalde şampiyonluğu Warriors’a kaptıran Boston Celtics, Durant yarışına dahil olan takımlardan biriydi. Hatta gelen haberlere göre Doğu ekibi bu ilgiyi bir adım öteye taşıdı ve The Athletic’e göre süper yıldız için için teklifini de iletti.

Paketin içerisinde Derrick White, bir draft hakkı ve Jaylen Brown olmasına rağmen Celtics’in çabası başarısız çıktı. Haberin detaylarında Nets’in bu takasın gerçekleşebilmesi için geçtiğimiz sezon NBA’de yılın en iyi savunmacısı seçilen Marcus Smart’ın da pakete eklenmesini istiyor. Celtics ise Smart’ı göndermeye niyetli olmasa da takas görüşmelerini sürdürmek istiyor. Çünkü söylemeye gerek yok ama Durant’i alma durumlarında şampiyonluk şansları bir hayl, yükselecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.