Güncel Haberler

RESMİ: Bursaspor’un Rakiplerinden Venezia, Spissu’yu Açıkladı

7DAYS EuroCup‘daki temsilcilerimizden Frutti Extra Bursaspor ile aynı grupta yer alan İtalya Lega Basket Serie A ekibi Venezia, yerli rotasyonuna önemli bir takviye yaptı.

Sezonu Unics Kazan‘da geçiren milli guard Marco Spissu ile yeni sezon için anlaştıklarını duyurdular. Daha önce adı Baskonia ile de anılmış ama bir gelişme olmamıştı.

1.84 metre boyunda olan 27 yaşındaki solak guard, geçtiğimiz sezon Euroleague sahnesinde 25 maçta ortalama 15.0 dakika süre alırken 5.1 sayı, 1.6 ribaund, 2.6 asist ve VTB Ligi’nde ise 19 maçta ortalama 17.7 dakika süre alırken 6.7 sayı, 1.7 ribaund, 2.8 asist ile katkı verebilmişti.

Kariyerine ülkesinde Sassari’de başaran Spissu, sonrasında Bari, Casalpusterlengo, Calabria, Tortona, Virtus Bologna, tekrar Sassari (4 sezon) ve geçen sezon Unics Kazan formasını terletmişti.

https://youtu.be/zEyfhT8fhVs

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Telekom’un Rakiplerinden Granca, Kanat Rotasyonuna Gegic’i Ekledi

BKT EuroCup‘da temsilcimiz Türk Telekom ile aynı grupta yer alan son şampiyon Gran Canaria kanat …