İDDİA: Kızıl Yıldız, Singleton Transferinde Sona Yaklaştı (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden biri olan Adriyatik Ligi şampiyonu Kızıl Yıldız, kadrosunu tanıdık bir uzun ile güçlendirmek istiyor.

Mozzart Sport’da yer alan habere göre geçtiğimiz günlerde Anadolu Efes ile yollarını ayırmış olan Chris Singleton ile anlaşmak üzereler.

2.06 metre boyunda olan 32 yaşındaki tecrübeli uzun forvet, geçtiğimiz sezon BSL’de 21 maçta ortalama 27.8 dakika süre alırken 7.8 sayı, %34.9 3sayı, 4.1 ribaund, 1.2 asist ve Euroleague sahnesinde 36 maçta ortalama 18.0 dakika süre alırken 3.9 sayıi 2.8 ribaund ile katkı verebilmişti.

OYUNCU ANALİZİ:

Koç Ataman’ın sisteminde yıllardır 4 numaranın ne kadar önemli olduğunu ve bu pozisyonlarda oynayan oyuncuların kariyerlerini nasıl yükselttiklerini defalarca kez gördük, kuşkusuz Singleton da bu örneklerden biriydi. Singleton atletik özellikleri yüksek, çabuk el ve ayaklara sahip olan, mobil bir 4 numara. Özellikle savunmadaki direnci, top çalma becerisi ve blok tehditi ile farklı bir uzun. Diğer taraftan hücumda potadan uzak oynamayı da biliyor, dış şut tehditi de oldukça yüksek. Mental anlamda düşmüş bir şekilde gelmişti Anadolu Efes’e ama koç Ataman’ın sisteminde savaşçı kimliğini yeniden kazandı, kendini buldu. Kritik maçlarda sahneye çıkarak önemli sayılara imza attığı gibi aldığı ribaundlar ve savunmada sergilediği kritik hamlelerle tartışmasız Anadolu Efes’in üst üste gelen 2 Euroleague şampiyonluğundaki x-faktörlerinden biriydi, özellikle play-off dönemi başladığında pelerinini çıkarıp bir süper kahramana dönüştüğüne deflarca kez şahit olmuştuk.

Yeniden yapılanan Sırp ekibinin 4 numara rotasyonunda White, Mitrovic ve genç oyuncu Ilic. Mitrovic’in 5 numaraya da kayabildiğini düşündüğümüzde buraya bir takviye daha gerektiği net olarak görüşebiliyor ki atletizmi eksiği net bir şekilde ortada bu rotasyonda. Singleton’ın bu eksikliği kapatabileceğini, gerektiğinde Efes’de olduğu gibi kısa beşlerde pivot poziyonuna da kayabileceğini biliyoruz. Tecrübesi ve savaşçı kimliği ile koç Jovanovic’in değişmez oyuncularından biri olur eğer bu transferi gerçekleştirebilirlerse.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.