Brooklyn, Gobert Takasını Görünce Durant’in Fiyatını Arttırdı!

Hatırlayacağınız üzere Kevin Durant, takımı Brooklyn Nets‘den takasını istemişti.

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde NBA’de dengeleri değiştirecek flaş bir takas gerçekleşmiş, Gobert uzun yıllardır formasını giydiği Utah Jazz’den Minnesota Timberwolves’a takaslanmıştı. İşte bu takasta Wolves’un Gobert için verdiği paket Nets yönetimini uyandırdı ve Durant takasından beklentilerini yükselmtiş oldular.

Hoops Hype’dan Michael Scotto’nun haberine göre; Nets yönetimi, Timberwolves‘in Rudy Gobert için Utah Jazz‘e verdiklerini gördükten sonra Durant’in takas bedelinde zam yaptı. New York ekibi, Timberwolves’in Gobert’e karşılık Jazz’e 4 tane ilk tur draft hakkı verdiğini görmesinin ardından beklentilerini yükseltti.

Nets, Durant’i isteyen takımlardan All-Star oyuncular da dahil olmak üzere takımların en iyi varlıklarının yer aldığı bir paket ve önemli miktarda draft seçim hakkı istiyor.

NBA’de Rudy Gobert, Malik Beasley, Jarred Vanderbilt, Walker Kessler, Patrick Beverley ve birden fazla 1. tur draft hakkı karşılığında Timberwolves’e takas olmuştu.

Nets’in süperstarı Kevin Durant, Phoenix Suns, Miami Heat ve Toronto Raptors‘ın gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz sezon toplam 55 karşılaşmada süre alan Kevin Durant, maç başına 29.9 sayı, 7.4 ribaund ve 6.4 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Kaynak: Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.