Güncel Haberler

FLAŞ: Denver, MVP Joker ile NBA Tarihinin En Pahalı Kontratını İmzalıyor!

NBA‘de 2021-22 sezonunda normal sezonun MVP’si seçilen Nikola Jokic ile takımı Denver Nuggets arasında tarihe geçecek bir kontrat imzalanıyor.

The Athletic’de yer alan habere göre son 2 sezon üst üste MVP seçilen Sırp yıldız, nam-ı diğer Joker, Nuggets ile yeni kontrat imzalamaya karar verdi. Taraflar arasında imzalanacak bu super-maksimum kontrat tarihe geçecek.

Jokic, bu 5 yıllık yeni kontratta toplam 264 milyon dolar kazanacak! Dolayısıyla da NBA tarihinin en pahalı sözleşmesi olma özelliğini taşıyor.

2.11 metre boyunda olan 27 yaşındaki Sırp yıldız geride bıraktığımız sezon, 74 maçta ortalama 33.5 dakika sahada kalırken 27.1 sayı, 13.8 ribaund, 7.9 asist, 1.5 top çalma istatistikleriyle mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Orlando, Mitchell’a Rağmen Kazanıp Seriyi Yedinci ve Son Maça Taşıdı!

NBA Doğu Konferansı çeyrek final serisi 6. maçında Orlando Magic konuk ettiği Cleveland Cavaliers‘ı Mitchell’a …