Güncel Haberler

RESMİ: Bilbao, Radivevic’i Transfer Etti

Gelecek sezon FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde mücadele edecek olan İspanya Liga Endesa ekiplerinden Bilbao, kadrosunu ligi yakından tanıyan bir guard ile güçlendirdi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz sezon Lietkabelis forması ile izlediğimiz Sırbistan doğumlu olan ve aynı zamanda İspanyol vatandaşlığı bulunan Nikola Radicevic ile anlaşılar.

1.96 metre boyunda olan 28 yaşındaki Sırp gard LKL’de 30 maçta ortalama 21.6 dakika süre alırken 8.6 sayı, %31.2 3sayı, 1.7 ribaund, 3.8 asist ve EuroCup’da ise 12 maçta ortalama 21.5 dakika süre alırken 6.8 sayı, %22.2 3sayı, 2.3 ribaund, 4.1 asist ile katkı vermişti.

Partizan alt yapısında basketbola başlayan Radicevic, sonrasında Sevilla (İspanya), Kızıl Yıldız, Gran Canaria, Trento, tekrar Gran Canaria, Murcia, Promitheas, Trefl Sopot ve son olarak da Lietkabelis takımlarının formalarını giymişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Barça, Konuğu Granca’yı Uzatma Sonunda Yenebildi

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde FC Barcelona konuk ettiği Gran Canaria karşısında zorlansa da …