Güncel Haberler

Konyaspor, Samsunspor’u 3-1 ile Geçerek BSL’nin Yeni Takımı Oldu

Türkiye Basketbol Ligi final serisi 4. maçında Beysu Konyaspor konuk ettiği Samsunspor‘u 75-66’lık skorla geçerek play-off şampiyonu oldu.

Normal sezonu 3. sırada bitiren Konyaspor, 2. sırada bitiren rakibini saha avantajı olmamasına rağmen 1-3’lük skorla eleyerek sezonu play-off şampiyonu olarak tamamladı ve normal sezonu lider tamamlayan Manisa BBSK’nın ardından ING Basketbol Süper Ligi biletini kapan 2. takım oldu.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Konyaspor’da Matt Morgan 18 sayı, 3-8 3sayı, 6 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Derek Ogbedie 10 sayı, 7 ribaund, 3 asist, 2 blok, Azizcan Özdemir 9 sayı, 6 ribaund, 3 asist ve Hazer Avci 9 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Samsunspor cephesinde ise İzzet Türkyılmaz 11 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile öne çıkaken, Mert Gizir 10 sayı, 3-6 3sayı, 4 ribaund, Ege Yaşar 10 sayı, 6 ribaund ve James Frazier 10 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Aktaş, Manisa Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 20. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi konuk ettiği Manisa BBSK‘yi 82-68’lik skorla rahat bir …