RESMİ: Anadolu Efes, Dunston ile Yola Devam Ediyor (Analiz)

Turkish Airlines Euroleague‘de 3 Peat isteyen Anadolu Efes, geçen sezonlarda olduğu gibi öncelikle iç transferde imzaları attırıyor.

Anadolu Efes‘in yaptığı açıklamaya göre tecrübeli uzun Bryant Dunston ile önümüzdeki sezon için yeniden anlaştılar.

2.03 metre boyunda olan 36 yaşındaki yıldız uzun, BSL’de 21 maçta ortalama 22.0 dakika süre alırken 8.2 sayı, 4.9 ribaund, 1.5 asist ve Euroleague sahnesinde ise 37 maçta ortalama 18.4 dakika süre alırken 7.1 sayı, 3.2 ribaund, 1.0 blok istatistikleriyle katkı vermişti.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekildeydi:

Bryant Dunston ile 1 Yıl Daha!

7 sezondur formamızı terleten kulübümüzün simge oyuncularından; ‘İkinci kaptanımız ve Blokların Efendisi’ Bryant Dunston ile 1 yıllık sözleşme yeniledik!

Anadolu Efes Spor Kulübü

EDİTÖR YORUMU:

Dunston zaman zaman istatistiklere yansıtamıyor olsa da Anadolu Efes‘in tutkalı ve aynı zamanda ruhani lideri konumunda. Evet artık ilerleyen yaşıyla ayakları ve refleksleri yavaşladı ama yüreğiyle oynayan bir oyuncu olarak sahaya koyduğu müthiş enerji ile halen çok değerli bir parça olduğunu sezonun son bölümünde gösterdi. Özellikle Final Four ilk maçında Olympiakos karşısında sergilediği 12 sayı, 3-3 2sayı, 1-1 3sayı, 2 asist, 1 top çalmalık performansıyla şampiyonluk yolunda önemli bir faktör olmuştu. BSL final serisinde ise koç Ataman’ın beklentilerini pek karşılayamadı.

Özellikle ribaundlarda eskisi gibi dominant ve etkili değil ama buna karşın tecrübesi, pozisyon bilgisi, savunmaya getirdiği sertlik ve tabiki elit seviyedeki blok tehditi ile halen takımda 2 ya da 3. uzun olarak faydalı olabilecek bir isim. Onun mücadeleci kimliği ve liderliği takımda olması gereken bir parça. Evet açıkçası ben de Nebo veya benzeri yani daha genç, daha dominant bir uzunun kadroya katılması taraftarıydım ama koç Ataman geçen sezon da bu kadroyu koruyarak, sonunda da şampiyonluğa ulaşarak bizleri yanıltmıştı. Pleiss ve Petrusev yerine gelecek uzunla (büyük olasılıkla Zizic) 5 numarada yine etkili bir Efes izleyeceğimizi düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.