İDDİA: Efes, Dunston ile Yeniden İmzalıyor

Turkish Airlines Euroleague‘de üst üste 2. kez şampiyonluk ipini göğüsleyen Anadolu Efes, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

Sports Digitale’in haberine göre bu yaz kontratı sona erecek olan Euroleague tarihinin en blokçu ismi Bryant Dunston ile 1 yıllık yeni bir kontrat imzalayacaklar.

2.03 metre boyunda olan 36 yaşındaki yıldız uzun, BSL’de 21 maçta ortalama 22.0 dakika süre alırken 8.2 sayı, 4.9 ribaund, 1.5 asist ve Euroleague sahnesinde ise 37 maçta ortalama 18.4 dakika süre alırken 7.1 sayı, 3.2 ribaund, 1.0 blok istatistikleriyle katkı vermişti.

Dunston zaman zaman istatistiklere yansıtamıyor olsa da Anadolu Efes‘in tutkalı ve aynı zamanda ruhani lideri konumunda. Evet artık ilerleyen yaşıyla ayakları ve refleksleri yavaşlardı ama yüreğiyle oynayan bir oyuncu olarak sahaya koyduğu müthiş enerji ile halen çok değerli bir parça olduğunu sezonun son bölümünde gösterdi. Tecrübesi, pozisyon bilgisi, ribaundlardaki katkısı ve sertliği ile Efes’in 3 Peat kovalayacağı sezonda 2 ya da 3. uzun rolünde gayet başarılı olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.