İDDİA: Asvel ve Monaco, De Colo’nun Peşinde (Valencia pusuda)

Turkish Airlines Euroleague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko‘da yeni sezon öncesi büyük bir değişim görebiliriz.

İspanyol basınına göre Fenerbahçe Beko ile kontratı sona erecek olan Nando De Colo ile hem LDLC Asvel Villeurbanne hem de AS Monaco ilgileniyorlar. Ayrıca Euroleague yönetimine özel davetiye için resmi başvuruda bulunmuş olan Valencia da onunla ilgileniyor.

1.96 metre boyunda olan 34 yaşındaki Fransız yıldız bu sezon Euroleague sahnesinde sakatlıkların da etkisiyle 21 maçta ortalama 22 dakika süre alırken 11.9 sayı, %31.6 3sayı, 2.2 ribaund, 3.8 asist, 1.3 top çalma, 14.1 verimlilik puanı ile katkı vermişti.

EDİTÖR YORUMU:

Fransız yıldız artık 34 yaşında ve geçen sezonla beraber performansında bir düşüş yaşadığını net olarak görüyoruz. Artık eskisi gibi bir takımın skor yükünü çekebilecek seviyelerde değil. Topla fazla oynaması da takımın ritmini aşağı çekti bu sezon, faydadan çok zarar verdiği bir çok maç izledik. Zaten sağlıklı kalabilmek konusunda da problemler yaşıyor. Dolayısıyla Fenerbahçe gibi play-off hedefleyen yüksek bütçeli takımlar için fiyat-performans endeksi açısından iyi bir konumda değil. Zaten kariyeri boyunca iyi bir savunmacı değildi, şimdi artık iyice ağırlaşan bacakları ve azalan refleksleri ile savunmadaki zaafları, defoları da daha fazla ortaya çıktı.

De Colo’nun artık üst düzey takımlarda çok daha uygun kontratlarla sınırlı dakikalarda, liderlik ve skorer özelliklerini kullanarak faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle de Asvel, Monaco ve Valencia gibi onu bu rolde kullanabilecek, daha düşük bütçeli takımlarda görev alması hem kendisi hem de onu kadrosuna katacak bu takımlar adına doğru olacaktır. “Prime De Colo”nun artık geride kaldığını kabul edip beirttiğim yeni rolünü kabul etmesi gerekiyor daha verimli performans ortaya koyabilmesi adına. Artık takımlar ona göre değil, o gittiği takımların sistemlerine uyum sağlamalı…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.