Başkan Koç, Vesely ve De Colo Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, basketbol takımının yıldızları Jan Vesely ve Nando De Colo hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Beyaz TV’nin konuğu olarak katıldığı programda açıklamalarda bulunan başkan koç Fenerbahçe Beko hakında ve özellikle sözleşmeleri bu yaz sona erecek olan Vesely ve De Colo hakkında konuştu.

Fernerbahçe Beko‘da simge haline gelmiş iki yıldız hakkında şu ifadeleri kullandı başkan koç:

Basketbolda daha küçülemeyiz. Bütçelere uyarlarsa an Vesely ve Nando De Colo’yla ilgili seçilecek hocaya göre, mevcut hoca veya yeni hoca karar verecek. İkisinin de kontratı bitiyor.

2019’dan bu yana sarı lacivertli formayı giyen De Colo, bu sezon EuroLeague’de 11.9 sayı, 2.2 ribaund, 3.8 asist, 1.3 top çalma ortalamaları ile kendi standartlarının altında kalırken, Basketbol Süper Ligi’nde ise 15.3 sayı, 2.3 ribaund, 4.9 asist, 1.0 top çalma ortalamaları ile daha verimli bir performans sergiliyor.

2014 yılından bu yana Fenerbahçe’de forma giyen ve bu süreçte sarı-lacivertli forma ile EuroLeague şampiyonluğu da yaşayan Çek yıldız ise BSL’de 9.2 sayı, 6.1 ribaund, 3.0 asist, 1.6 top çalma ortalamaları ile vasat bir performans sergiledi şuana kadar. Vesely, EuroLeague sahnesinde ise 13.6 sayı, 6.1 ribaund, 2.5 asist, 1.1 top çalma ortalamaları ile kendi standartlarının altında kalmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.