Güncel Haberler

Real Madrid, Abalde’nin Son Saniye Basketiyle Obradoiro’yu Yenebildi

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde Real Madrid konuk olduğu alt sıra ekiplerinden Obradoiro karşısında çok zorlandı ama Abalde’nin son saniye basketi sayesinde 88-89’luk skorla kazanmayı başardı.

Bu sonuçla Real 23. galibiyetini elde etti ve normal sezonu bitime 2 hafta kala 2. sırada bitirmeyi garantiledi. Obradoiro ise 11 galibiyette kaldı ve düşme potasından sadece 1 adım uzaktalar, son 2 hafta çok kritik maçlara çıkacaklar.

Real’de Sergio Llull 21 sayı, 5 asist ile yıldızlaşırken, Adam Hanga 13 sayı, 4 ribaund, Vincent Poirier 12 sayı, 8 ribaund ve Alberto Abalde 10 sayı, 3 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Obradoiro cephesinde ise Braydon Hobbs 17 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Phil Scrubb 15 sayı, 2 ribaud, 4 asist, Laurynas Birutis 13 sayı, 4 ribaund ve Kassius Robertson 12 sayı, 3 ribaund, 8 asist ile direnen başlıca isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Doncic, İlk Kez Madrid’e Dönüyor!

Turkish Airlines Euroleague‘de 2022-23 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan İspanya Liga Endesa temsilcisi Real Madrid, yeni …