İDDİA: Embiid, Fransa’nın Yeni Devşirmesi Olabilir!

NBA‘de Philadelphia 76ers forması giyen ve bu sezonun güçlü MVP adaylarından biri olan Kamerunlu Joel Embiid, Olimpiyatlar’da Fransa Milli Takımı‘nın formasını giyebilir!

2021-22 NBA normal sezonunun sayı kralı olan Kamerunlu yıldız, RMC Sport’un haberine göre Fransız vatandaşlığını elde edebilmek için gerekli prosedürleri başlattı.

Bildiğiniz üzere bu konu ilk kez gündeme gelmiyor. Daha önce de Embiid, Fransa için oynama konusunda ilgisini net olarak dile getirmişti. 28 yaşındaki pivot, ilgili habere göre evrak işlerini tamamlamak üzere Haziran ayı bitmeden Fransa’ya bir ziyaret yapacak.

FIBA’nın belirlediği kurallara göre ülkeler milli takımlarında sadece bir tane vatandaşlığa sonradan kabul edilmiş, yani devşirme oyuncu oynatabiliyor. Fransa ise bir çok ülkenin aksine bu hakkını şimdiye kadar hiç kullanmamıştı, Embiid bir ilk olacak. Ailesi halihazırda Fransa’da bulunan Embiid, her vatandaşlık süreçlerini tamamlayabilirse milli takım forması altında diğer NBA oyuncuları Gobert, Batum ve Fournier ile birlikte yer alabilecek. Özellikle Gobert ile bereber çember altını domine edeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.