EuroCup’ın Yeni Eleme Sisteminin Getirdiği İlk Sürpriz!

7DAYS EuroCup organizasyonunda bu sezon ilk kez uygulanan tek maçlı eleme sisteminin ilk sürprizi ve ilk kurbanı belli oldu.

Diğer organizasyonların aksine Top 16’ya çıkan takımları gruplara bölmek ya da deplasmanlı seri sistemi uygulamak yerine tek maçlı eleme sisteminin tercih edildiği EuroCup’da iş bu sistemin ilk sürprizi Ratiopharm Ulm, ilk kurbanı Joventut Badalona oldular.

Normal sezonu B grubunda 8. sırada tamamlayan Alman ekibi, bu sezonun flaş ekiplerinden biri olan ve A grubunu 1. sırada bitirerek play-off eleme maçına da ev sahibi avantajı ile çıkan formda İspanyol ekibini 73-79’luk skorla yendi ve adını çeyrek finale yazdıran ekip oldu.

Koç Lakovic yönetimindeki Ulm’da Semaj Christon 21 sayı, 5 ribaund, 6 asist ile yıldızlaşırken, Jaron Blossomgame 21 sayı, 2 ribaund, Sindarius Thornwell 12 sayı, 9 ribaund, 2 asist ve Philipp Herkenhoff 12 sayı, 7 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Badalona cephesinde ise Derek Willis 17 sayı, 5 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, Joel Parra 13 sayı, 6 ribaund, 2 asist ve Pau Ribas 11 sayı, 3 ribaund, 5 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.