Güncel Haberler

Asvel, Levallois’ya Son Nefeste Kaybetti

Fransa Betclic ELITE Pro A 21.hafta erteleme maçında Euroleague ekiplerinden LDLC Asvel Villeurbanne konuk olduğu Metropolitan Levallois‘ya son nefeste 83-81’lik skorla kaybetmekten kurtulamadı.

Bu sonuçla Levallois 16. galibiyetine ulaştı ve liderlik koltuğunda oturmaya devam etti. Asvel ise 15 galibiyette kaldı ve 2. sırada yer almaya devam etti.

  1. çeyrek: 24-20
  2. çeyrek: 25-21
  3. çeyrek: 16-20
  4. çeyrek: 18-20

Levallois’da Will Cummings 29 sayı, 4-13 3sayı, 2 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, Keith Hornsby 14 sayı, 4 ribaund, Vince Hunter 12 sayı, 7 ribaund, 2 asist ve Jordan McRae 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Asvel cephesinde ise David Lighty 15 sayı, 2 ribaund, 2 asist ve Chris Jones 14 sayı, 3 asist ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimler oldular. Will Howard ile Dylan Osetkowski ise 9’ar sayıyla diğer direnen isimlerdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kemba, Monaco’ya Transfer Sürecini Anlattı

Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden AS Monaco geçtiğimiz günlerde transferde bombayı patlatmış ve eski NBA yıldızı …