RESMİ: Afyon’da Yeni Koç ve Yerli Transferler Açıklandı

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden HDI Sigorta Afyon Belediyespor, yeni yönetimin göreve gelmesiyle beraber transfer harekatına başladı.

Öncelikle takımın yeni koçu ve yerli transferleri duyurdular.

Son olarak geçen sezon BSL’de OGM Ormanspor’u çalıştıran 37 yaşındaki koç Korhan Aydanarığ sezonun geri kalanında takımın ligde kalabilmesi için göreve getirdikleri isim oldu.

1.88 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu Şafak Edge, kısıtlı zamanda yaptıkları en önemli yerli transferi konumunda. 2016-16 sezonunda Galatasaray ile EuroCup’ı kazanan kadroda yer alan Edge, bu sezona TBL ekiplerinden Balıkesir’de başlamış ve 12 maçta ortalama 25.6 dakika sahada kalırken 7.8 sayı, 1.3 ribaund, 3.6 asist ile katkı vermişti.

1.92 metre boyunda olan 30 yaşındaki tecrübeli guard Tuğbek Gedikli de takımın yerli transferlerinden biri. Sezona Fethiye ile TBL’de başlamış ve 12 maçta ortalama 24.4 dakika süre alırken 7.2 sayı, 3.1 ribaund, 4.4 asist ile katkı vermişti.

1.95 metre boyunda olan 25 yaşındaki Mertcan Solkol da sezonun kalanında Afyon forması giyecek. Sezona TBL’de Bornova’da başlayan Solkol, 14 maçta ortalama 13.9 dakika süre alırken 6.1 sayı, 1.8 ribaund ile katkı vermişti.

2.03 metre boyunda olan 24 yaşındaki forvet oyuncusu Barış Ülker ile de anlaştıklarını duyurdular. Barış bu sezon başında Büyükçekmece ile anlaşmış ancak herhangi bir maç forma giymemişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.