FLAŞ: Koç Laso, Deck’in Real Madrid’e Döneceğini Doğruladı (Analiz)

Gabriel Deck‘in eski takımı Real Madrid‘e döndüğü birinci ağızdan resmi olarak doğrulandı.

Koç Pablo Laso takımının Liga Endesa’da Zaragoza’yı farklı mağlup ettiği maçın ardından basın açıklamaları yaptı ve bu esnada gelen sorular üzerine Arjantinli yıldızın takıma döneceğini resmi olarak doğruladı.

Laso yaptığı açıklamada Deck hakkında; “Daha önce oynadığı her takımda belirleyici olan bir oyuncudan bahsediyoruz. Bize çok yardımcı olacak. Bize sahanın her iki tarafında da birçok seçenek sunacak.” sözlerini söyledi. Tecrübeli koç, “İlk geldiğinde, bizimle birlikte büyüyeceğini biliyorduk. Oyunu anlıyor, içeride ve dışarıda oynayabiliyor ve çok yönlülüğü işe yarıyor.” ifadelerini de kullandı.

Laso, “En azından benim açımdan tek kötü şey, Deck’in geçen Nisan Madrid’den ayrıldığından beri sadece dört maç oynaması.” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Deck hakkındaki detaylı analizimi sizlerle daha önce BURADA paylaşmıştım.

Hatırlayacağınız üzere Deck geçen sezon Nisan ayında Real’den ayrılarak Thunder ile 4 yıllık 14.5 milyon dolar değerinde ama son 3 yılı garanti olmayan bir kontrat imzalamıştı.

Kısa NBA kariyerinde sadece 17 maçta görev alırken 6.0 sayı, 2.7 ribaund, 1.7 asist ortalamaları ile mücadele edebilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.