Euroleague 21. Hafta: Panathinaikos – Maccabi Maçı Ertelendi (4 maç kaldı)

Turkish Airlines Euroleague 21. haftasında bir maç daha COVID nedeniyle ertelendi.

14 Ocak Cuma günü Yunanistan’da oynanacak olan Panathinaikos Maccabi Tel Aviv maçının İsrail ekibinin başvurusu üzerine ertelendiği açıklandı. İsrail ekibi ülkeden ayrılmadan önce yapılan son PCR testlerinde vakaların arttığını Euroleague yönetime bildirmiş ve erteleme istemiş.

Böylelikle 21. haftada ertelene maç sayısı beşe yükselmiş oldu, sadece 4 maç oynanabilecek eğer son anda bir değişiklik olmazsa.

Resmi açıklama şu şekilde:

Turkish Airlines EuroLeague’in 21. haftasında normal şartlarda önümüzdeki 14 Ocak Cumagünü oynanacak olan Panathinaikos – Maccabi Tel Aviv maçı ertelenmiştir. İsrail ekibi en az 8 oyuncu bulundurulması zorunluluğunu yerine getiremediği gerekçesiyle erteleme talebinde bulundu.

EuroLeague Hissedarları Yönetim Kurulu tarafından onaylanan COVID-19 protokolü gereğince her maç en fazla 3 kez ertelenebilir. Euroleague Basketball takımlarla koordineli biçimde çalışarak maçın yeni tarihini belirlemek adına en iyi seçenekleri gözetecektir. Yeni tarihler yeniden Euroleague Basketball platformlarından duyurulacaktır.

Euroleague

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.