Bahçeşehir’in 2. Turda İlk Rakibi London Lions

FIBA Europe Cup 2. tur ilk maçında temsilcimiz Bahçeşehir Koleji Britanya şampiyonu London Lions‘ı konuk edecek.

8 Aralık Çarşamba günü saat 17:00’da başlayacak karşılaşmayı basketbol severler www.ntvspor.net adresinden canlı olarak izleyebilecekler.

Temsilcimiz ilk turda E grubunda altıda altı yaparak grubu lider olarak tamamlamıştı. Bu sayede de adlarını 2. tura yazdırdılar. Son maçta konuk ettikleri Leiden’i 84-61 gibi net bir skorla kazanmışlardı. Haftasonu BSL’de oynadıkları maçta ise güçlü rakipleri, son şampiyon Anadolu Efes’e direnseler de uzatma sonunda 95-88 ile kaybetmekten kurtulamadılar. Yeni transfer Dekker’ın takıma katılıp katılmadığı ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Britanya şampiyonu ise ilk turda A grubunda oynadığı 6 maçtan 5 tanesini kazandı ve avareajla Bayreuth’un ardından grup ikincisi olarak çıktı üst tura. İlk turdaki son mçalarında deplasmanda Bayreuth’a 97-78’lik skorla farklı yenilmişlerdi. Kendi liglerinde oynadıkları son maçta ise konuk ettikleri Giants’ı 107-80 gibi farklı bir skorla geçtiler. O maçta Dirk Williams 30 sayı ile öne çıkarken, Lorenzo Cugini 18 sayı, 5 ribaund ve Kylor Kelley 14 sayı, 4 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları olmuşlardı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.