Koç Djordjevic, Efes Mağlubiyetini Değerlendirdi

Turkish Airlines Euroleague 12. hafta programında oynanan Türk derbisinde Fenerbahçe Beko konuk ettiği Anadolu Efes’e 84-89’luk skorla kaybetti.

Fenerbahçe Beko ‘nun Sırp koçu Aleksandar Djordjevic karşılaşma sonrası şu ifadeleri kullandı:

Zor bir mağlubiyet aldık. Son toplarda belirlenen bir karşılaşmaydı. 38 dakika boyunca iyi oynadık, öndeydik. Maçı kıramadık. Son bölümde Micic ve Larkin bazı önemli şutlar soktu. Rakibimiz geri geldi. Bence iyi bir maç oynadık, savunma ve hücum olarak maça hazırdık. Ama son bölümde enerjimiz azaldı ve özellikle hücumda doğru kararları alamadık. Anadolu Efes’i tebrik ederim. Bazı hücumlarda boş atışları sokamadık. Bir hücumda üç kez boş atış kaçırdığımızı hatırlıyorum. O atışı bulabilmeliydik. Bizim için çok sert bir yenilgi oldu. Oyuncularım savaşıyor, elinden geleni yapıyor. Jan’ın beşinci faulü bize zarar verdi. Oyunu kırabilmemiz için onun sahada olması bize yardımcı olurdu. Dördüncü faulü, teknik faul de yapılmaması gereken bir fauldü. Çünkü maçı kırabilmek için son bölümde onun gibi bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.

Fenerbahçe Beko

Djordjevic, 12 maçta 3 galibiyet alınmasının ardından bu gidişatı nasıl değiştirmeyi planladığına ilişkin soruya “Bir sonraki maçı kazanmaya çalışacağız. Sonra bir sonrakini, sonra da bir sonrakini. Planımız her zaman zor zamanlarda dahi kendimizi geliştirmek ve maç kazanmak. İki oyuncumuzdan sakatlıkları nedeniyle faydalanamıyoruz. İki oyuncumuz Milli Takımda. Bu oyuncularımızın fiziksel olarak bize katacaklarına ve enerjilerine ihtiyacımız var. Bazı maçlarda bunların eksikliğini yaşıyoruz. Uzun süredir Dyshawn’dan ve Barthel’den faydalanamıyoruz. Onların geri dönüşüne ihtiyacımız var.” şeklinde cevap verdi.

Djordjevic, Achille Polonara’nın aldığı sürelere ve ribaund katkısına ilişkin soruyu ise ”Sahada fiziksel olarak kalmaya ihtiyacımız vardı ve hücum ribaundlarında ilk yarıda dahi sorun yaşıyorduk ve bu bazı bölümlerde ikinci yarıda da devam etti. Sahada iki uzun oyuncuyla kalmaya karar verdik. Onlar da Singleton ve Pleiss ile bunu yaptı. Bizim sahada uzun kalmaya ihtiyacımız vardı. Bu şekilde karar verdik. Polonara şu ana kadar iyi bir performans gösteriyor.” şeklinde yanıtladı.

Son olarak Djordjevic, Polonara’nın oyunda olduğu bölümde Booker’ın olduğu bölüme göre takımın daha iyi hücum ribaundu aldığına yönelik soruya ise “Bazen oyuncu seçimleriyle ilgili belirli kararlar verirsiniz ve onların en iyi oyunlarını elde etmeye çalışırsınız. Onlara daha iyisini alabilmek için daha çok süre verirsiniz. Ben hiçbir zaman oyuncularımın performanslarına işaret etmem, aksine onların iyi performanslarını övmeye çalışırım. Ama bazen onlardan en iyisini almaya çalışıyorum. Polonara birkaç gün önce zor bir maç oynamıştı. Booker ise o maçta dinleniyordu ve burada onun enerjisine ihtiyacımız vardı. Aynı zamanda Barthel oynayabilseydi onu da hem içeriden hem de dışarıdan oynayabilmesinin avantajıyla Booker, Polonara ve Jan ile kullanabilirdik. Bu noktada sorunlar yaşayabiliyoruz.” yanıtını verdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.