Panathinaikos, 2 Amerikalı Oyuncusu ile Yollarını Ayırıyor

Turkish Airlines Euroleague ekiplerinden Panathinaikos, 2 Amerikalı oyuncusuyla yolları ayırmaya hazırlanıyor.

Yunan ekibinin kadrosunda halihazırda 8 yabancı oyuncu bulunuyor ve bu oyuncuların ikisini yerel ligde oynatamıyor ve bu isimlerle yakın zamanda yolların ayrılması bekleniyor.

Gelen haberlere göre bu isimler Yogi Ferrell ve Jehyve Floyd. Bu 2 isim ligde hiç süre alamadıkları gibi koç Priftis’in Euroleague rotasyonunda da çok az süre bulabildiler şuana kadar.

NBA patentli Ferrell zaten fazla bir süre bulamadığı için ve rolünü beğenmediği için yönetime ayrılmak istediğini belirtmiş durumda. Henüz takım ve oyuncunun menajeri arasında fesih konusunda bir anlaşma sağlanabilmiş değil ama yönetimin kolaylık sağlaması bekleniyor.

1.83 metre boyunda olan 28 yaşındaki Ferrell Euroleague’de 5 maçta ortalama 8.6 dakika süre almış, 1.6 sayı, 1.0 ribaund, 1.8 asist ile katkı verebilmişti.

2.03 metre boyunda olan 24 yaşındaki Floyd ise 4 lig maçında ortalama 13.8 dakika süre alırken 5.0 sayı, 3.0 ribaund, 1.3 asist ve Euroleague’de ise 9 maçta ortalama 11.8 dakika süre alırken 2.8 sayı, 2.2 ribaund ile katkı verebilmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.