Güncel Haberler

CSKA, 6 Günde 3. Yenilgisini Aldı! (Shengelia sakatlıktan döndü)

VTB Ligi mücadelesinde CSKA Moskova konuk olduğu BC Kalev karşısında sezonun en kötü performanslarından birini sergiledi ve 67-56’lık skorl kötü bir sonuçla kaybetmekten kurtulamadı. Böylelikle Rus devi son 6 günde oynadığı 2 Euroleague maçından VTB maçını da kaybederek 0 çekmiş oldu.

Bu sonuçla CSKA ilk yenilgisini alırken derecesini 4-1 yaptı, Kalev ise 2-3 ile yoluna devam etti.

Çeyrek sonuçları:

  1. çeyrek: 17-14
  2. çeyrek: 21-16
  3. çeyrek: 7-10
  4. çeyrek: 22-16

Kalev’de Rauno Nurger 15 sayı, 9 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, Jequan Lewis de 12 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile diğer çift haneli skor katkısı verebilen isim oldu. Davion Berry de 9 sayı, 4 ribaund, 2 asist ile galibiyete destek veren diğer isim oldu.

CSKA cephesinde ise Gabriel Lundberg 13 sayı, 5 ribaund ile öne çıkarken, Daniel Hackett da 10 sayı, 2 asist ile diğer çift haneli skor katkısı verebilen isim oldu. Nikita Kurbanov 8 sayı, 3 ribaund ve uzun süreli omuz sakatlığından sonra ilk maçına çıkan Tornike Shengelia ise 7 sayı, 5 ribaund, 4 asist ile katkı verebildi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Gaziantep, 2. Tur Grubu İlk Maçında Kalev’i Konuk Ediyor

FIBA Europe Cup 2. tur K grubu ilk maçında temsilcimiz Gaziantep, Estonya ekibi BC Kalev‘i …