Güncel Haberler

Kızıl Yıldız, Mega Karşısında Ter Attı

Adriyatik Ligi 6. hafta mücadelesinde Kızıl Yıldız konuk ettiği Mega Basket karşısında hiç zorlanmadan 81-67’lik skorla rahat bir galibiyet elde etti.

Bu sonuçla Kızıl Yıldız’ın derecesi 5-1 olurken, Mega ise yola 2-4 ile devam etti.

Çeyrek sonuçları:

  1. çeyrek: 24-16
  2. çeyrek: 22-16
  3. çeyrek: 14-16
  4. çeyrek: 21-19

Kızıl Yıldız’da Nate Wolters 13 sayı, 4 ribaund, 6 asist ile en skorer isim olurken, Nikola Kalinic 11 sayı, 2 ribaund, Marko Simonovic 11 sayı ve Ognjen Dobric 10 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Mega cephesinde ise Aleksander Balcerowski 19 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile maçın en skorer ismi olurken, Karlo Matkovic 14 sayı, 6 ribaund ve Nikola Durisic 10 sayı, 3 ribaund ile direnmeye çalışan diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kızıl Yıldız, Studentski Engelini Zorla Geçti

Adriyatik Ligi çeyrek final serisi ilk maçında Kızıl Yıldız konuk ettiği Studentski Centar karşısında çok …