Adem Bona’nın NCAA’deki Adresi Belli Oldu!

Basketbol kariyerini Amerika’da sürdüren temsilcimiz Adem Bona, gideceği üniversiteyi seçti.

18 yaşındaki yıldız adayımız, The Athletic’ten Shams Charania’nın haberine göre seçeneklerini ikiye indirmiş ve Kentucy ile UCLA arasında kalmıştı.

Adem’in tercihi, UCLA’den yana oldu.

Geçtiğimiz yıl Pınar Karşıyaka’dan ayrılarak Amerika yolunu tutan ve liseyi burada bitiren Adem Bona, NCAA’de yeni sezonda UCLA’de forma giyecek.

Adem’in kararı hakkındaki açıklamaları şu şekilde oldu:

Karar verme süreci çok zorluydu. Hayatımın en zorlu kararlarından biriydi. UCLA ve Kentucky gibi tarihi çok büyük, kültürü çok geniş iki okul arasında karar vermek zorunda kaldım. İki okulu da çok seviyorum. Geçtiğimiz hafta bu iki okul arasında bir seçim yapmak çok zordu. Benim için John Calipari ile konuşmak büyük bir onurdu. Onunla çok güzel konuşmalar yaptım. Onu tanıma şansım oldu. Aynı zamanda UCLA koçu Mike Cranin’i de tanıma şansım oldu. Onunla da çok güzel konuşmalar yaptık. Benim için unutulmaz bir deneyimdi.

Ben NCAA’deki yeteneklerimi UCLA Bruins’e taşıyorum. Benim ve ailem için çok büyük bir karar bu. Tüm ailem için büyük bir karar. Nijerya’dan gelip UCLA gibi bir okulda kolej basketbolu oynayacak olmak çok önemli. Basketbolum için de çok önemli çünkü dünyadaki en iyi kolejlerden birinde oynayacağım. UCLA takımına baktım, sahada verdikleri gayreti gördüm ve benim için daha uygun olacağını düşündüm. Antrenman tesisleri de oldukça etkileyiciydi. UCLA’nın bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum çünkü orada kazanma kültürü var. Takımda ilk beş başlayacak mıyım bilmiyorum ama bunu istiyorum. Aramızda bu şekilde konuşmalar olmadı. Yeteneklerimi ve yapabileceklerimi biliyorum. Bunlar sayesinde ilk beş başlayabilmeyi umuyorum.

The Athletic & Eurohoops

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.