Güncel Haberler

Baskonia, Evinde Tenerife’ye Kaybetti

İspanya Liga Endesa 6. hafta mücadelesinde Euroleague ekiplerinden Baskonia konuk ettiği Tenerife‘ye 65-71’lik skorla kaybetmekten kurtulamadı.

Bu sonuçla Tenerife derecesini 4-2 yaparken, Baskonia ise yola 3-3 ile devam etti.

Çeyrek sonuçları:

  1. çeyrek: 17-21
  2. çeyrek: 21-16
  3. çeyrek: 21-12
  4. çeyrek: 6-22

Tenerife’de Kyle Wiltjer 19 sayı, 4 ribaund ile öne çıkarken, Bruno Fitipaldo 15 sayı,3 ribaund, 7 asist ve Sasu Salin 11 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Baskonia cephesinde ise Rokas Giedraitis 17 sayı, 6 ribaund, 5 asist ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isim olurken, Simone Fontecchio ile Tadas Sedekerskis ise 9’ar sayıyla katkı verebildiler.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Pierria Henry Doping İhlali Nedeniyle Dört Yıl Men Cezası Aldı!

Pierria Henry, büyük olasılıkla sahte doping numunesi kullanarak yasaklı bir yöntem kullandığı gerekçesiyle 48 ay …