Güncel Haberler

CSKA, Eksik Kuban’ı Farklı Geçerek Süper Kupa’da Finale Yükseldi

İlk kez düzenlenen VTB Ligi Süper Kupa organizasyonunun yarı final 2. maçında CSKA Moskova, eksik rakibi Lokomotiv Kuban‘ı 91-78 gibi farklı bir skorla geçerek adını finale yazdırdı ve Zenit’in rakibi oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 22-6
  2. çeyrek: 27-27
  3. çeyrek: 25-24
  4. çeyrek: 17-21

CSKA’da Marius Grigonis 16 sayı ile en skorer isim olurken, Alexey Shved 14 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Nikola Milutinov 12 sayı, 9 ribaund, 5 asist, Gabriel Lundberg 11 sayı, 2 asist ve Ivan Ukhov 10 sayı, 3 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Williams ve Whittington’dan yoksun olan Kuban cephesinde ise Errick McCollum 20 sayı ile öne çıkarken Johnathan Motley 18 sayı, 3 ribaund ve Darius Thompson 14 sayı, 2 asist ile direnmeye çalışan diğer isimler olmuşlardı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Partizan, Kazan’a Yenilerek VTB Ligi Süper Kupa’da 4. Oldu

Moskova’nın ev sahipliğinde oynanan VTB Ligi Süper Kupa üçüncülük maçında Partizan, rakibi Unics Kazan‘a 77-83’lük …