Güncel Haberler

Partizan Başkanı’ndan Merakla Beklenen Bütçe Açıklaması!

Transfer döneminin flaş takımı Partizan‘da başkan Ostoja Mijailovic takımın bütçesi hakkında açıklamalarda bulundu.

24sedam’a konuşan Mijailovic, Sırp kulübünün yıllık bütçesinin 6 milyon euro olduğunu açıkladı:

Konuşulan endişe verici rakamlar üzerine Partizan’ın bütçesini açıklıyorum. Üst düzey kaliteli ve genç takımızın artı tecrübeli teknik ekibimizin toplam bütçesi yaklaşık 6 milyon euro seviyesinde ki bu rakam, son iki sezondaki bütçeye de yakın. Her oyuncunun sözleşmesindeki detayları tek tek açıklamayacağım. Bu onlar ve aileleri için haksızlık olur.

24sedam

Gelecek sezon hem 7DAYS EuroCup hem de Adriyatik Ligi‘nde şampiyonluk hedefiyle yola çıkan ve takımın başına efsane koç Obradovic’i getiren Partizan, kadrosunu da Punter, LeDay, Moore, Avramovic, Kurucs, Madar, Smailagic gibi önemli isimlerle güçlendirmişti.

Editör notu: Euroleague’de mücadele eden bir takımın minimum bütçesi halihazırda 5.4 milyon euro ve yeni yönetmeliklere göre 2022-23 sezonuyla beraber 7 milyon euro olmak zorunda. Dolayısıyla ben başkanın açıkladığı rakamın gerçekçi olduğunu düşünüyorum ki koç Obradovic’in de bu göreve gelirken finansal anlamda takımı zorlamadığını çok iyi biliyoruz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Partizan, Maccabi Karşısında 16 Farktan Dönüp Kazanmayı Bildi

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde Partizan konuk ettiği Maccabi Tel Aviv karşısında ilk yarıyı …