Güncel Haberler

Bursaspor’un Yeni Uzunu Hayes, Afrobasket’e 15 Sayı ile Başladı

Ruanda’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2021 FIBA Afrika Şampiyonası‘nda Orta Afrika Cumhuriyeti, güçlü rakibi Mısır karşısında direnemedi ve 72-56’lık skorla kaybetti.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Mısır’da Ehab Saleh 22 sayı, 4-6 3sayı, 6 top çalma ile öne çıkan isim olurken, Amr Abdelhalim 10 sayı, 3 ribaund, 4 asist ve Aly Ahmed 9 sayı, 2 ribaund ile galibiyeti getiren diğer isimler oldular.

Orta Afrika cephesinde ise Frutti Extra Bursaspor‘un yeni uzunu Kevarrius Hayes 15 sayı, 9 ribaund, 3 blok ile takımını ayakta tutmaya çalışsa da yeterli olamadı. Max Kouguere 10 sayı, 6 ribaund, 4 assit, 3 top çalmayla diğer direnmeye çalışan isimdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 2022-23 Sezon Ortası Ödülleri

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi‘nde 2022-23 sezonunun ilk yarısını 15. hafta programı ile tamamlamış olduk. Gelin birlikte sezonun ilk yarısına damgasını vurmuş takımları ve oyuncuları ödüllendirelim. Keyifli okumalar. EN İYİ TAKIM Son yıllarda güçlü sponsoru sayesinde basketbola önemli bütçeler ayırmasına rağmen ligde bir türlü istediği başarıyı elde edemeyen Türk Telekom, bu sezona koç Can’ı göreve getirerek onun liderliğinde çok iyi bir yapılanma süreci geçirererek başladı. Nitekim yeni bir takım olmalarına rağmen müthiş bir uyum yakaladılar ve koç Can’ın ilk başantrenörlük deneyimden takım üzerinde kurduğu hakimiyet, oyuncuların ona saygısı ve oluşturulan kolej takımı havası ile başarısı da zaten kaçınılmaz oldu. Hem …