Fenerbahçe İdari Menajeri Renda, Yeni Sezona Dair Açıklamalarda Bulundu

ING Basketbol Süper Ligi, 2021-22 sezonu fikstürünün belirlenmesi yapılan kura çekimi sonrası Fenerbahçe Beko‘nun İdari Menajeri Cenk Renda açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko‘nun tecrübeli yöneticisi sezonun sağlıklı ve sakatlıklardan uzak geçmesini dileyerek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Zor bir sezon olacak. Bu sezon EuroLeague’deki çift maç haftaları da geçen sezona göre daha da arttı. O yüzden bizi zor bir yıl bekliyor ama geçen sezonlarda olduğu gibi bu tip durumlara alışkınız. Buradan da başarıyla sıyrılıp sezonun sonunda hem ING Basketbol Süper Ligi’nde hem de EuroLeague’de başarıya ulaşacağımıza gönülden inanıyorum.

Renda, geçen sezonun son bölümünde COVID-19 nedeniyle sorun yaşadıklarını aktararak, “Geçen sezona iyi başlamamıştık ama sonunu özellikle EuroLeague’de çok iyi getirdik. Ancak pandemi bizi sezonun sonunda vurdu. Şanssız bir şekilde oyuncularımız hastalığa yakalanınca CSKA Moskova’ya elenmekten kurtulamadık. Tam kadro olsaydık her sene olduğu gibi geçen sezon da Final Four yapardık” ifadelerini kullandı.

Yeni başantrenör Aleksandar Djordjevic yönetiminde başarılı olacaklarına inandıklarını dile getiren Cenk Renda, “Yeni hocamıza, ekibine ve aramıza yeni katılan oyunculara ’Hoş geldiniz.’ diyorum. Kaliteli bir kadroyuz. Bu sezon özlenen Fenerbahçe Beko’yu izleteceğiz. Takımımızın, hocamızın önderliğinde sahaya yüreklerini koyarak başarıya ulaşacağına inanıyorum. Aldığımız oyuncular ortada. Hepsi EuroLeague seviyesinde. Zaten oynadıkları takımlarda başarılılardı. Bu performanslarını Fenerbahçe Beko’da sürdürecekler” şeklinde görüş belirtti.

Cenk Renda, bu sezon tribünlere salon kapasitesinin yarısı kadar taraftar alınması kararına çok sevindiğini söyledi:

Taraftarımızı çok özledik. Bugün açıklama yapıldı. Buna çok sevindim. Ben, taraftarın içinden gelen birisiyim. Onları çok iyi anlıyorum. Çok özlediler. Taraftarımız, yıllardır bizim 6. adamımızdır. Onlar sayesinde başarılara ulaştık. İnşallah bir an evvel coronavirüs illeti sona erer ve yüzde 100 kapasiteyle taraftar alınır. Böylece Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nu sarı-lacivertli renklerle doldururuz. Bir an önce lig başlasın ve taraftarımıza kavuşalım. Onların da bizi özlediğine inanıyorum. Geçmiş yıllarda olduğu gibi taraftar-takım el ele başarıya ulaşacağız.

AA

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.