Güncel Haberler

FIBA U20 European Challengers: Milliler, Almanya’ya Direnemedi

FIBA U20 European Challengers turnuvasında Tiflis’in ev sahipliğinde oynanan maçta Türkiye, rakibi Almanya karşısında hiç varlık gösteremedi ve 62-98 gibi can sıkıcı bir skorla kaybetti.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Almanya’da Tristan Da Silva 15 sayı, 4 ribaund ile en etkil isim olurken, Malte Delow 11 sayı, 5 ribaund, 2 asist, Lukas Herzog 11 sayı, 2 asist, Elias Baggette 10 sayı, 2 ribaund, 8 asist, 2 top çalma, Radii Caisin 10 sayı, 5 ribaund, 3 asist ve Timo Lanmuller 10 sayı, 2 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Sadece 1 tane 19 yaşında oyuncusu bulunan geri kalan tüm oyuncuları 18 ve 17 yaşında olan milli takımımız, rakipten 1-2 yaş küçük olmanın etkisiyle fiziksel olarak çok zorlandı. Koralp Türk 18 sayı, 3-4 3sayı, 6 ribaund ve Yiğit Karalar 12 sayı, 8 ribaund, 2 asist ile takımın yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimleri oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

FIBA Dünya Sıralaması: ABD Yeniden Zirvede ve Maalesef Türkiye İlk 20 Sıranın Dışında…

2023 Dünya Kupası’nın sona ermesinin ardından FIBA da Dünya Sıralaması’nı turnuvada alınan sonuçlara göre güncelledi. …