Güncel Haberler

U20 European Challengers Turnuvası: Milliler Galibiyetle Başladı

Gürcistan’ın Tiflis kentinde düzenlenen U20 European Challengers’da Türkiye ilk maçında Bulgaristan‘ı 71-78’lik skorla yenmeyi başardı.

TÜM İSTATİSTİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

U18 milli takımına tek eklenen 2001 doğumlu isim Ahmet Safa Yılmaz 13 sayı, 7 ribaund, Yiğit Hamza Mestoğlu 13 sayı, 7 ribaund, 4 asist, Yiğit Karalar 12 sayı, 3 ribaund, 2 asist ve Koralp Türk 12 sayı, 7 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Bulgaristan cephesinde ise Emil Emilov Stoilov 22 sayı, 4 ribaund ile en skorer isim olurken, Damyan Minkov 21 sayı, 6 ribaund, 3 asist ile diğer çift haneli skor katkısı verebilen isim oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Koç Ataman, İzlanda Galibiyeti Sonrası Konuştu

2025 FIBA EuroBasket elemeleri B grubu ikinci maçında A Milli Takımımız, konuk ettiği İzlanda karşısında çok zorlansa da Tarık’ın …