Güncel Haberler

RESMİ: Telekom’un Rakiplerinden Wroclaw, Yeni Uzununu Açıkladı

Gelecek sezon 7DAYS EuroCup‘da temsilcimiz Türk Telekom ile aynı grupta yer alacak olan Polonya Ligi ekibi Slask Wroclaw yeni uzununu açıkladı.

Geçen sezon Jamtland forması giyen ve İsveç liginde sezonun en iyi pivotu seçilen Guyanalı uzun Cyril Langevine ile yeni sezon için anlaştıklarını açıkladılar.

2.03 metre boyunda olan 23 yaşındaki genç uzun, İsveç Ligi’nde 42 maçta ortalama 29.4 dakika süre alırken 14.3 sayı, 11.9 ribaund, 1.2 asist, 1.8 blok, 18.2 verimlilik puanı gibi önemli istatistiklere imza atmıştı.

Rhode Island çıkışlı olan Langevine’ın bu kariyerindeki çaylak sezonuydu, ilk profesyonel kontratıydı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Türk Telekom’un Rakiplerinden Hamburg’a Skorer Guard Takviyesi

7DAYS EuroCup‘da temsilcimiz Türk Telekom ile aynı grupta yer alan Almanya easyCredit BBL ekibi Hamburg Towers kadrosunu skorer bir guard ile güçlendirdi. Geçtiğimiz günlerde UCAM Murcia ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran Jordan Davis ile sezon sonuna kadar geçerli kontrat imzaladıklarını açıkladılar. 1.88 metre boyunda olan 25 yaşındaki Amerikalı guard bu sezon Endesa sahnesinde 15 maçta ortalama 20.1 dakika süre alırken 7.9 sayı, 1.7 ribaund, 1.9 asist ve BCL’de ise 5 maçta ortalama 21.6 dakika sahada kalırken 15.2 sayı, 4.2 ribaund, 2.4 asist, 1.2 top çalma ile katkı vermişti. Aynı zamanda Azerbaycan pasaportu da bulunan Davis, profesyonel karşyerine İspanya’da Manresa takımı …