Analiz: Monaco, Bahçeşehir’den Ayrılan Green ile İlgileniyor

Gelecek sezon tarihinde ilk kez Turkish Airlines Euroleague sahnesinde boy gösterecek olan 7DAYS EuroCup şampiyonu AS Monaco, kadrosunu güçlendirmek için çalışmalara devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir Koleji tarafından serbest bırakılan Erick Green ile ilgileniyorlar.

1.90 metre boyunda olan 30 yaşındaki Birleşik Amerikalı skorer geçtiğimiz sezon BSL’de 25 maçta ortalama 32.8 dakika süre alırken, 17.9 sayı, %34.4 3sayı, 3.2 ribaund, 3.4 asist, 1.1 top çalma, 14.4 verimlilik puanı ve EuroCup sahnesinde ise 9 maçta ortalama 31.4 dakika sahada kalırken 21.3 sayı, %39.2 3sayı, 3.0 ribaund, 3.4 asist, 1.6 top çalma, 24.6 verimlilik puanı istatistikleriyle katkı vermişti.

EDİTÖR YORUMU:

Green, sürati, deliciliği ve dribbling üstü yüzdeli orta mesafeleri ile geçen sezon hem EuroCup hem de BSL’de kendisini yenide kanıtlamıştı. Yay gerisinde de oldukça yüzdeli oynayan tecrübeli skorer, Çin’den sonra Betis’de yakaladığı çıkışı Bahçeşehir’de de sürdürmüştü. Elbette işin savunma tarafında halen üst seviyeler için yetersiz kalıyor ama Bahçeşehir’de özellikle Golden’ın takımdan ayrılmasıyla ondan boşalan skorer eksikliğini çok iyi doldurdu vekKariyerini tekrar yükseltmek için Bahçeşehir’in verdiği bu fırsatı iyi değerlendirdi.

Koç Mitrovic’in skorer kısalarla oynamayı ne kadar çok sevidiğini biliyoruz. Geçtiğimiz sezon takımı EuroCup şampiyonluğuna götürürken kadroda Bost, Gray, Knight gibi 3 önemli skor opsiyonu vardı. Ancak sadece Gray ile kontrat yenilediler, Bost ve Knight’ın kontratı sona erdiği, takımdan ayrılmaları bekleniyor. Bu noktada Euroleague tecrübesi bulunanan, kendisini daha önce bir çok farklı yerel ligde dominant bir skorer olarak kanıtlamış Green’i istemeleri gayet doğal. Ancak unutmamak lazım ki Gray de fiziksel dezavantajları ile beraber savunmada sıkıntı yaratabilen bir skorer, dolayısıyla Green ve Gray’i aynı anda Euroleagusa sahnesinde sahaya sürmek özellikle savunma ve top paylaşımı açısından büyük bir risk doğuracaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.