Güncel Haberler

Almanya, Rusya’yı Son Nefeste Yendi ve Grubu Lider Tamamladı

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılacak takımlardan birini belirlemek adına Split’de düzenlele elemelerin A grubu mücadelesinde Almanya, son nefeste Rusya‘yı 67-69’luk skorla geçmeyi başardı.

Bitime 2 saniye kala skor 67-68 Almanya lehineyken Rusya, Motovilov ile bir turnikeden faydalanamadı. Sonrasında çizgiye giden Lo atışlardan ilkini atıp ikincisini bilerek kaçırdı ve skor 67-69 ile Almanya lehine tescillenmiş oldu.

Böylelikle Almanya grubu lider bitirdi ve yarı finalde ya ev sahibi Hırvatistan ya da Tunus ile karşılaşacak. Rusya ise bu sonuçla Olimpiyat biletine veda etmiş oldu.

Almanya’da Johannes Voigtmann 13 sayı, 7 ribaund ile öne çıkarken, Moritz Wagner 12 sayı, 3 ribaund, Niels Giffey 11 sayı ve Joshiko Saibou 11 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Rusya’da ise Andrey Vorontsevich 17 sayı, 3 ribaundi, 2 asist ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isim olurken, Semen Antonov da 9 sayı, 8 ribaund, 3 asist ile ona destek olmaya çalışan diğer isimdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Kasım Penceresi Sonrası Avrupa’dan Dünya Kupası Bileti Kapan Takımlara Göz Atalım

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemelerinde 2. turun Kasım penceresi sona erdi. Bu pencerede 4 …