Güncel Haberler

Fransa Pro A’da Şampiyon Asvel!

Rouen kentinin ev sahipliğinde düzenlenen Fransa Jeep Elite Pro A Final Four organizasyonunda final maçında LDLC Asvel Villeurbanne rakibi Dijon‘u 74-87’lik skorla yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Bu sonuçla Asvel 20. kez şampiyonluk kupasını kaldırırken, Dijon ise ilk şampiyonluğunu kazanma fırsatını kaçırmış oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 19-20
  2. çeyrek: 33-44
  3. çeyrek: 51-67
  4. çeyrek: 74-87

Asvel’de David Lighty 21 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile yıldızlaşırken, Norris Cole 20 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Paul Lacombe 16 sayı, 8 ribaund ve Antoine Diot 14 sayı, 6 ribaund, 6 asist ile galibiyetin, şampiyonluğun diğer mimarları oldular.

Dijon cephesinde ise Hans Vanwijn 19 sayı, 7 ribaund ile en skorer isim olurken, Jacques Alingue 15 sayı, 4 ribaund, Jarron Johnson 13 sayı, 5 ribaund ve Alexander Chassang 11 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Fransa All-Star’da Dünya Karması, Fransa Karması’nı Yendi (James MVP seçildi)

Paris’in ev sahipliğinde düzenlenen 2023 Fransa All-Star maçında Dünya Karması, Fransa Karması’nı 154-149’luk skorla yenmeyi …