Rakiplerimizden Yunanistan’a Bir Kötü Haber Daha!

2020 Tokyo Olimpiyatları‘na katılabilmek için Kanada’nın Victoria kentinde eleme maçları oynayacak milli takımımızın rakiplerinden olan Yunanistan‘a bir yıldızından daha kötü haber geldi.

Koç Pitino yönetimindeki ekipte aday kadroda yer alan Papapetrou ve Printezis’in sakatlıkları nedeniyle elemelerde forma giyemeyecekleri açıklanmıştı. Ayrıca Thanasis ve Giannis Antetokounmpo da NBA’de play-off maceraları devam ettiği için kadroda yer alamayacaklar. Son olarak tecrübeli yıldız Vassilis Spanoulis‘den de kalf sakatlığı nedeniyle kötü haber geldi, o da elemelerde yer alamayacak.

6 yıl sonra milli takıma geri dönen ve hem ülkede hem de milli takımda farklı bir hava yaratan 38 yaşındaki Kill Bill, Yunanistan’da oynanan Acropolis Turnuvası’ndaki maçalrda da yer alamamıştı. Yapılan tetkikler sonrası durumun ciddi olduğu ve riske edilmemesi gerektiği belritildi sağlık ekibi tarafından. Tekrar ileri tetkikler yapılacka olsa da şansı epey düşük.

Yunanistan, 29 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında Kanada’nın Victoria kentinde önce Kanada ve Çin ile aynı grupta yer alıp ilk 2 sırada yer almaya çalışacak, sonra da diğer grupta Çekya, Uruguay ve 12 Dev Adam’ın arasından ilk 2 sırada yer alacak ekiplerle çapraz eşleşme maçları oynayıp tek bileti kapmaya çalışacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.