Almanya, Eksik Çekya’ya Acımadı!

Almanya, VTG Supercup turnuvası kapsamında konuk ettiği eksik Çekya‘ya acımadı!

2020 Tokyo Olimpiyatları’na bilet alabilmek için eleme maçları oynayacak iki takımın karşılaştığı hazırlık maçında ev sahibi Almanya, önemli eksikleri bulunan Çekya’yı 95-62 gibi net bir skorla yenmeyi bildi.

Almanya’da Joshiko Saibou 20 sayı, 5 ribaund, 3 asist ile yıldızlaşırken, Andreas Obst 16 sayı, 3 ribaund, Isaac Bonga 14 sayı, 2 ribaund, 2 asist, Mo Wagner 13 sayı, 8 ribaund, 3 asist ve Robin Benzing 10 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Vesely, Bohacik, Auda, Hruban, Satoransky gibi önemli eksikleri bulunan Çekya cephesinde ise Jakub Sirina 14 sayı, 2 ribaund, 3 asist ve Martin Peterka 11 sayı, 3 ribaund, 3 asist ile çift haneli skor katkısı verebilen yegane isimler oldular.

Çekya, bildiğiniz üzere 12 Dev Adam ile beraber Kanada’nın Victoria kentindeki B grubunda mücadele edecek. Uruguay’ın da yer aldığı bu gruptan ilk 2 sırada çıkan takım Yunanistan, Kanada, ve Çin’in olduğu A grubunun ilk 2 sırasındaki takım ile çapraz eşleşecek ve Final Four formatında zafere ulaşan takım Olimpiyat biletini kapmış olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.