Güncel Haberler

Asvel, Cholet’yi Rahat Geçti

Fransa Jeep Elite Pro A 18. hafta erteleme maçında Asvel Villeurbanne konuk ettiği Cholet‘yi 82-64’lük skorla zorlanmadan geçti.

Bu sonuçla Asvel derecesini 23-6 yaptı ve 3. sırada yer almaya devam etti. Cholet ise 10-19 ile 14. sırada konumlandı.

Yabusele’den yoksun olan Asvel’de Amine Noua 17 sayı, 7 ribaund, 4 asist ile öne çıkarken, Norris Cole 14 sayı, David Lighty 11 sayı ve Charles Kahudi 10 sayı, 6 ribaund, 2 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Cholet cephesinde ise Vafessa Fofana 12 sayı, Chris Horton 12 sayı, 7 ribaund ve Gregor Hrovat 12 sayı, 2 ribaund, 3 asist ile yegane çift haneli skor katkısı verebilen isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Asvel’e Pau Orthez’den Soğuk Duş!

Fransa Betclic ELITE Pro A 30. hafta mücadelesinde LDLC Asvel Villeurbanne konuk olduğu ligin alt …