Güncel Haberler

Lider Real, Normal Sezonu Malaga Galibiyeti ile Tamamladı

İspanya Liga Endesa 36. ve son hafta mücadelesinde Real Madrid deplasmanda Unicaja Malaga‘yı 90-96’lık skorla geçti.

Zaten haftalar önce normal sezonu lider bitirmeyi garantileyen Real play-off ilk turunda Granca ile eşleşirken, Malaga için ise sezon noktalanmış oldu.

Real’de Jaycee Carroll 20 sayı, 2 ribaund ile en skorer isim olurken, Fabien Causeur 14 sayı, 2 ribaund, Nicolas Laprovittola 11 sayı, 3 ribaund, 8 asist ve Vincent Poirier 11 sayı, 9 ribaund, 2 asist ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Malaga cephesinde ise Deon Thompson 16 sayı, 7 ribaund, 2 asist ile en skorer isim olurken, Tim Abromaitis 15 sayı, 5 ribaund, Axel Bouteille 15 sayı ve Dario Brizuela 11 sayı, 2 asist ile direnen diğer isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Baskonia, Murcia’yı Yenip Play-Off Şansını Sürdürdü

İspanya Liga Endesa 33. hafta mücadelesinde Baskonia konuk ettiği UCAM Murcia‘yı 94-79’luk skorla geçerek play-off …